wtorek, 16 listopada 2010

Kulinarnie dziś...

Niedawno zrobiłam pyszne muffiny czekoladowe z wiśniami - przepis pochodzi z bloga Moje Wypieki. Wiśnie miałam takie do ciast i deserów (tak było napisane na słoiku), ale wg mnie to był po prostu kompot :D Dodałam trochę tego kompotu do ciasta, ponieważ ciasto jest bardzo gęste :) Bardzo, bardzo dobre - gorąco polecam :)
Od paru (paręnastu) dni piekę chleby... Robiłam to już kiedyś, ale okazjonalnie, a teraz chciałabym już zawsze piec :) Zaraziła mnie Poranna, która już od dawna chleba nie kupuje :) Dzięki niej przystawiłam zakwas i może jutro, pojutrze zrobię pierwszy chleb na zakwasie :) A tymczasem wczoraj zrobiony chlebek z ziemniakami - przepis pochodzi od Liski z Pracowni Wypieków :)

Mhmm... polecam :)

4 miłych komentarzy:

Nitka pisze...

Wygląda rewelacyjnie !!!! Też ten blog rozczytuję, popiekłam na razie pszenne raczej na drożdżach, wyszły nawet, nie wiem co z ich świeżością, bo zostawały pożarte prawie na ciepło... a dziś po wyczytaniu informacji nt. zakwasu nastawiłam swój pierwszy... :)

Aniarozella pisze...

Mniam... oglądam to na czczo i ślinka mi pociekła na chlebek. Ciasteczka też wyglądają smakowicie.

agako pisze...

Uwielbiam piec mufiny, a Twoje wyglądają niezwykle smakowicie:)
Chlebki na drożdżach już piekłam, ale na zakwasie jeszcze nie, muszę koniecznie spróbować, bo narobiłaś mi apetytu;-)
pozdrawiam

Doti pisze...

Dzięki dziewczyny :)
Nitko i jak Twój zakwas? Zrobiłaś już jakiś chlebek?
Rozelko, lepiej na czczo nie oglądać różnych smakołyków - człowiek potem zje więcej, niż zamierzał :) Wiem to po sobie ;)
Agako, koniecznie próbuj :) Warto :)
Pozdrawiam